24. január 2019. Timotej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Video: Polícia odhalila server, cez ktorý sa predávali drogy a zbrane

 4.5.2017 4.5.2017  

BRATISLAVA 4. mája (WebNoviny.sk) - Z trestného činu nelegálnej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi obvinila polícia 33-ročného Adama a 28-ročného Lukáša z Bratislavy.
Akcia "Zákazník"
Ako vo štvrtok na tlačovej besede informoval riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry Prezídia PZ Peter Hraško, Lukáš zároveň čelí aj obvineniu za nelegálnu držbu a obchodovanie so zbraňami. NAKA v rámci akcie "Zákazník" odhalila server, cez ktorý obvinení predávali nelegálny tovar a zaistili tiež desiatky rastlín konope, 117 dávok LSD, päť zbraní a stovky nábojov.

Odporúčame:Minister Kaliňák vysvetlil, prečo neinformuje o kauze podnikateľa Ladislava B.

Zároveň zaistili aj sumu v prepočte 203-tisíc eur v internetovej mene bitcoin. Podľa Hraška predávali obvinení tovar najmä do Nemecka a polícia na prípade spolupracovala s nemeckými kolegami v rámci organizácie Europol. Obaja obvinení sú stíhaní väzobne, pričom za drogovú trestnú činnosť im v prípade dokázania viny hrozí trest 10 až 15 rokov väzenia a za predaj zbraní tri až osem rokov väzenia.
Server bol súčasťou "darknetu"
Server, cez ktorý obvinení páchali trestnú činnosť, bol súčasťou takzvaného "darknetu".
"Ide o izolovanú počítačovú sieť dostupnú len špecifickými prostriedkami a charakteristickú vysokou mierou anonymity," charakterizoval darknet prezident Policajného zboru Tibor Gašpar s tým, že sieť slúži na obchodovanie s nelegálnymi komoditami.
Rôzna trestná činnosť sa podľa Gašpara postupne presúva do internetového prostredia, na čo je pripravená reagovať aj polícia. Preto sa podľa Gašpara pripravuje navýšenie kapacít policajného pracoviska na boj proti počítačovej kriminalite. Momentálne podľa policajného prezidenta disponuje pracovisko 30 policajtmi.
Cez "darknet" sa podľa polície okrem predaja drog a zbraní zabezpečuje napríklad aj falšovanie dokladov a iných dokumentov.

 

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow