25. november 2020. Katarína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Video: Pri stavbe elektrárne v Číne zahynuli desiatky ľudí

SITA SITA SITA  24.11.2016 24.11.2016  

Podľa čínskej štátnej tlačovej agentúry je pod troskami stále uväznený neznámy počet osôb. PEKING 24. novembra (WebNoviny.sk) - Najmenej 40 ľudí zahynulo vo štvrtok ráno pri páde lešenia vo vnútri rozostavanej chladiacej veže v elektrárni vo východčínskej provincii Ťiang-si. Informovali o tom štátne médiá, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra AP.
Pracovná plošina na lešení chladiacej veže elektrárne v meste Feng-čcheng sa začala zosúvať približne o 07.30 h miestneho času. Oficiálnej tlačovej agentúre Sinchua to uviedol do telefónu predstaviteľ miestneho Úradu pre bezpečnosť práce.
Potvrdil 22 obetí na životoch, ale Sinchua uviedla, že počet mŕtvych medzičasom stúpol a napoludnie to bolo už najmenej 40 obetí. Sinchua neuviedla zdroj tejto informácie.
Podľa čínskej štátnej tlačovej agentúry je pod troskami stále uväznený neznámy počet osôb.
Televízne zábery a fotografie z miesta nešťastia zachytávali železné rúry a drevené dosky, porozhadzované po dlážke obrovskej betónovej chladiacej veže. Čína zažila v posledných mesiacoch sériu veľkých priemyselných nehôd, ktoré zapríčinila korupcia, nedodržiavanie bezpečnostných predpisov a tlak na zvýšenie výroby v období spomaľujúcej ekonomiky.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow