21. október 2018. Uršuľa. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Video: Rusko ukazuje svoju silu, v Moskve sa začala vojenská prehliadka ku Dňu víťazstva

 9.5.2017 9.5.2017  

MOSKVA 9. mája (WebNoviny.sk) - Rusko v utorok oslavuje Deň víťazstva - 72. výročie víťazstva Sovietskeho zväzu nad nacistickým Nemeckom - tradičnou vojenskou prehliadkou na moskovskom Červenom námestí.
Na prehliadke sa zúčastňuje 114 kusov modernej vojenskej techniky a približne 10.000 vojakov, ku ktorým prehovoril prezident Vladimir Putin. Minútou ticha si spoločne pripomenuli všetkých padlých.
Tlačová agentúra TASS informovala, že nad Červeným námestím preletí 17 vrtuľníkov a 55 bojových lietadiel vrátane strategických bombardérov Tupolev Tu-160 a Tu-95MS.
Už samotný nácvik vojenskej prehliadky sa stretol s veľkým záujmom Moskovčanov, uviedla agentúra RIA Novosti. V rámci príprav na oslavy Dňa víťazstva boli fasády budov na hlavných dopravných tepnách v centre mesta od piatku každý večer slávnostne nasvietené vo farbách ruskej trikolóry a striedavo aj vo farbách stužky sv. Juraja - oranžovej a čiernej.
Na fasádach viacerých budov premietali vo večerných a nočných hodinách symboly víťazstva nad fašizmom. Ulice mesta sú vyzdobené plagátmi, napríklad s portrétmi maršalov Červenej armády, zábermi z vojenských operácií či s detskými kresbami venovanými 9. máju.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow