23. január 2019. Miloš. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Video: Stovky Američanov údajne uvideli UFO, úrady mali na žiarivý úkaz na oblohe vysvetlenie

 18.1.2018 18.1.2018  

DETROIT 18. januára (WebNoviny.sk) - Obyvateľov amerického Michiganu, ale aj ďalších amerických štátov a tiež kanadského Ontária vystrašil v noci z utorka na stredu netradičný úkaz.
Stovky znepokojených obyvateľov hlásili úradom jasne žiariacu ohnivú guľu, pričom tento jav podľa mnohých z nich sprevádzali zvuky podobné silnej búrke. Pozorovanie tohto javu hlásili obyvatelia z mnohých častí Michiganu vrátane Detroitu, ďalej zo štátov Illinois, Pensylvánia, Ohio, Indiana, Missouri a z kanadského Ontária.
Mnohí obyvatelia sa domnievali, že je to UFO alebo nejaký apokalyptický výjav. Podľa úradov však pozorovali len meteor, teda svetlo vznikajúce pri prelete meteoroidu, telesa z vesmíru, zemskou atmosférou.

Odporúčame:Polícia zabila siedmich ľudí, streľbou chcela rozohnať protestujúci dav

"Bol to v každom prípade meteoroid," znel verdikt Billa Cooka z Úradu pre meteoroidy amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA). To isté vyhlásila aj Americká spoločnosť pre meteory, na ktorú sa tiež obrátili stovky vystrašených obyvateľov so žiadosťou o vysvetlenie.
Niektorí obyvatelia Michiganu hlásili dokonca aj to, že sa im v čase, keď pozorovali žiarivé svetlo na oblohe, triasli domy, čo by mohlo znamenať, že teleso sa pri prelete atmosférou celé nerozpadlo, ale jeho časť dopadla na Zem ako meteorit.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow