25. september 2018. Vladislav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Video: Trump odmietol dať priestor na otázku reportérovi CNN

SITA  12.1.2017 12.1.2017  

Donald Trump slovne napadol reportéra televízie CNN a odmietol mu dať priestor na otázku.NEW YORK 12. januára (WebNoviny.sk) - Novozvolený prezident USA Donald Trump na tlačovej konferencii v newyorskom mrakodrape Trump Tower slovne napadol reportéra televízie CNN, odmietol mu dať priestor na otázku a označil jeho mediálnu spoločnosť a tiež webovú stránku BuzzFeed za šíriteľov "nepravdivých správ".
Reportér CNN Jim Acosta žiadal na tlačovej konferencii o možnosť položiť otázku Trumpovi, ktorý sa o deväť dní, 20. januára, ujme prezidentského úradu.
Americký predstaviteľ uviedol, že najvyššie postavení pracovníci amerických tajných služieb minulý týždeň Trumpa informovali o nepodloženej správe, že Rusko o ňom zhromaždilo kompromitujúce materiály týkajúce sa jeho súkromia a financií.

Slovná prestrelka Trumpa a Acostu

O prípade najprv informovala televízia CNN, a to v utorok 10. januára. Internetové médium BuzzFeed neskôr zverejnilo aj súhrn obvinení z tejto správy. Jedno sa napríklad zaoberalo Trumpovým sexuálnym správaním v Rusku, ďalšie zasa jeho finančnými aktivitami a iné stretnutiami Trumpových spolupracovníkov s Rusmi počas volebnej kampane, ako uviedla tlačová agentúra DPA.
Súhrn obvinení je samostatným materiálom, teda nie je súčasťou tajnej správy, podľa ktorej je Rusko podozrivé z pokusov zasahovať do amerických prezidentských volieb v prospech Trumpa.
Trump povedal Acostovi: "Vaša mediálna organizácia je príšerná. Nedám vám priestor na otázku." Acosta zareagoval: "Novozvolený pán prezident, to nie je primerané." Trump na svojej prvej tlačovej konferencii od víťazstva vo voľbách z 8. novembra 2016 povedal novinárom, že spomínané nepodložené obvinenia "sa nikdy nemali dostať na verejnosť".
Zverejnenie informácií je "hanbou" a dopustili sa ho "chorí ľudia", dodal. Zdôraznil, že ak správu nechali uniknúť na verejnosť tajné služby, budú "mať na sebe obrovskú škvrnu". Americké médiá zdôrazňovali, že nedokážu overiť pravosť tvrdení a že spomínaná nepodložená správa obsahuje niektoré nesprávne informácie.
Kto prevezme kontrolu nad jeho firmami?
Trump sa v stredu poďakoval tým americkým médiám, ktoré vyjadrili pochybnosti o správe.
Na tlačovej konferencii mal Trump pôvodne predovšetkým vysvetliť, ako pôsobenie v prezidentskej funkcii oddelí od svojich rozsiahlych medzinárodných podnikateľských záujmov a aktivít, aby sa nedostal do konfliktu záujmov.
K tejto záležitosti povedal, že úplnú kontrolu nad jeho firmami, združenými v spoločnosti Trump Organization, prevezmú po jeho nástupe do Bieleho domu dvaja synovia Donald Trump ml. a Eric Trump. Okrem toho plánuje uložiť všetok svoj majetok z podnikania do fondu.
Tlačová konferencia sa konala práve v čase, keď Trumpom vybratý kandidát na amerického ministra zahraničných vecí Rex Tillerson podstupoval schvaľovací híring v senátnom výbore pre zahraničné vzťahy. Vysvetľoval postoje a budúcu zahraničnú politiku napríklad voči Rusku.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow