12. december 2018. Otília. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Video: V Peru sa zrútil autobus z diaľnice, zahynulo 44 cestujúcich

 21.2.2018 21.2.2018  

LIMA 21. februára (WebNoviny.sk) - Najmenej 44 obetí si vyžiadala nehoda poschodového autobusu, ktorý sa zrútil z panamerickej diaľnice v Peru. Podľa šéfa peruánskej diaľničnej polície ďalších najmenej dvadsať ľudí pri havárii utrpelo zranenia. Záchranári podľa neho na mieste nehody stále nachádzajú nové telá a zranených. Koľko bolo v autobuse cestujúcich, zatiaľ nikto nevie presne povedať. Podľa zoznamu pasažierov v ňom malo cestovať najmenej 45 ľudí, ale počas cesty doň mohlo nastúpiť mnoho ďalších.
Nešťastie sa stalo neďaleko mosta Ocaňo v provincii Arequipa o 1:30 miestneho času (7:30 SEČ). Podľa správ miestnych médií vozidlo spadlo z výšky 200 metrov. Autobus údajne patrí spoločnosti Rey Latino a smeroval z mesta Chala do mesta Arequipa, príčina nehody zatiaľ nie je známa.
Stredajší incident je ďalšou smrteľnou nehodou autobusu, ktorá sa stala v Peru od začiatku roka. Začiatkom januára sa pri meste Pasamayo autobus zrútil z útesu na úseku diaľnice známom ako Diablova zákruta. Nehoda si vtedy vyžiadala 52 mŕtvych.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow