24. január 2019. Timotej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Video: Zimná búrka komplikuje dopravu v Británii a Holandsku, ľudia v Nemecku zostali doma

 18.1.2018 18.1.2018  

BERLÍN 18. januára (WebNoviny.sk) - Viaceré štáty západnej Európy trápi zimná búrka sprevádzaná silným vetrom, ktorý narúša dopravu a spôsobuje výpadky elektriny. Holandský kráľovský meteorologický ústav vydal v tejto súvislosti výstrahu najvyššieho stupňa platnú pre väčšinu krajiny a oznámil, že v prístave Hoek van Holland vietor dosiahol v nárazoch 140 kilometrov za hodinu.
Amsterdamské letisko Schiphol do odvolania zrušilo všetky naplánované lety, pričom k podobnému rozhodnutiu dospeli aj štátne železnice, ktoré zrušili vlakové spoje. Verejnoprávny rozhlas a televízia NOS informoval, že v Haagu museli pre silný vietor uzavrieť hlavnú železničnú stanicu, pretože hrozí riziko porušenia novej sklenenej strechy.

Výstraha druhého stupňa pred búrkou

Podobná situácia je aj v Belgicku, kde pre sever krajiny platí výstraha druhého stupňa pred búrkou. V častiach Bruselu musel dopravný podnik pozastaviť premávku električiek a úrady zavreli aj viaceré metské parky. V niektorých mestách vyvracalo stromy. Pre zlé počasie zavreli aj prístav v meste Gent.
S vetrom s rýchlosťou 110 kilometrov za hodinu sa museli popasovať vo Veľkej Británii, kde spôsobil výpadky elektriny u tisícok domácností v južnom Anglicku. Vietor poškodil trakčné vedenia a na železničné koľaje pozhadzoval stromy, čím narušil viacero železničných spojov vrátane dopravy na londýnsku železničnú stanicu King's Cross.

Ľudia  nevychádzali z domov

Motoristi v Škótsku by sa podľa tamojších úradov mali vyhnúť cestám, na ktorých čelia nielen prudkému vetru, ale aj silnému sneženiu a ľadu. Podľa národného meteorologického ústavu sa situácia od rána upokojuje.

 

Pre nepriazeň počasia úrady v západnom a severnom Nemecku varovali ľudí, aby radšej nevychádzali z domovov. V mnohých častiach krajiny zostali pozatvárané školy. Silné sneženie a klzké cesty spôsobili na cestách početné nehody, podľa agentúry DPA, ktorá citovala políciu, sa napríklad na diaľnici medzi Wilhelmshavenom a mestom Westerstede, "každú chvíľu" stávali nehody.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow