22. október 2020. Sergej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Vieme ako sporia Slováci, najviac šetrí Bratislavský kraj

NextFuture NextFuture NextFuture  20.11.2016 20.11.2016  

Cieľom efektívneho sporenia nie je podľa obchodného riaditeľa spoločnosti Deluvis len odkladanie si finančných prostriedkov, ale najmä ich zhodnocovanie.BRATISLAVA 20. novembra (WebNoviny.sk) - Viac ako polovica Slovákov si sporí sumou do 30 eur mesačne. Nad 70 eur si odkladajú najmä obyvatelia Bratislavského kraja. Vyplynulo to z výsledkov on-line prieskumu spoločnosti Deluvis, ktorého sa zúčastnilo 524 respondentov začiatkom novembra tohto roka.
Najvyužívanejšou formou tvorby finančnej rezervy je sporiaci účet v banke. Ten využíva 67,9 percenta opýtaných. Nasleduje sporenie si formou investícií do podielových fondov, 17,4 percenta. Takmer každý desiaty Slovák sa v prieskume priznal, že finančnú rezervu si netvorí vôbec. Najviac ich je v Trnavskom kraji.
Ideálne je, ak si človek zo svojho príjmu dokáže odložiť na horšie časy približne desať percent. "Cieľom efektívneho sporenia totiž nie je len odkladanie si finančných prostriedkov, ale najmä ich zhodnocovanie. Na zreteli treba mať priemernú výšku inflácie, dane a prípadné poplatky,” hovorí František Adamec, obchodný riaditeľ spoločnosti Deluvis.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow