5. december 2020. Oto. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Víťazstvo irackých vládnych síl nad džihádistami je na dosah

SITA SITA SITA  2.12.2016 2.12.2016  

Slová najvyššieho irackého duchovného zazneli viac ako mesiac po tom, ako iracká armáda spustila ofenzívu s cieľom vytlačiť sunnitských militantov z IS z ich poslednej bašty na irackom území, ktorou je mesto Mósul. KARBALÁ 2. decembra (WebNoviny.sk) - Víťazstvo irackých vládnych síl nad teroristickou organizáciou Islamský štát (IS) je na dosah. Uvádza sa to v dnes zverejnenom posolstve najvyššieho irackého šiitského duchovného, veľkého ajatolláha Alího Sistáního.
"Silnie dôvera v schopnosti a vôľu ozbrojených síl a ich spojencov dosiahnuť konečné víťazstvo, ktoré už nie je ďaleko," uviedol počas kázne v šiitskom posvätnom meste Karbalá Sistáního hovorca šejk Abd al-Mahdí al-Karbaláí. V Sistáního mene tiež irackú armádu vyzval, aby chránila civilistov pred bombovými útokmi Islamského štátu.
Sistáního slová zazneli viac ako mesiac po tom, ako iracká armáda podporovaná kurdskými jednotkami a letectvom koalície vedenej Spojenými štátmi spustila ofenzívu s cieľom vytlačiť sunnitských militantov z IS z ich poslednej bašty na irackom území, ktorou je mesto Mósul. Predpokladá sa, že v Mósule, ktorý IS okupuje od roku 2014, uviazli tisíce civilistov. Tých islamisti využívajú ako ľudské štíty.
S cieľom spomaliť postup vládnych síl v Mósule podnikol IS v rôznych častiach krajiny sériu protiútokov a bombových samovražedných atentátov. Podľa údajov OSN zverejnených vo štvrtok zomrelo za november v irackom konflikte 2885 ľudí vrátane 1959 príslušníkov irackých ozbrojených síl.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow