21. január 2021. Vincent. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Vládne jednotky dobyli ďalšie tri štvrte na východe Mósulu

SITA SITA SITA  24.11.2016 24.11.2016  

Veliteľ špeciálnych jednotiek brigádny generál Hajdar Fázil povedal, že jeho muži opätovne dobyli mestské časti Amn a Káhira i štvrť známu ako Zelené byty a rozšírili svoju prítomnosť v husto obývanej štvrti Zuhúr.BAGDAD 24. novembra (WebNoviny.sk) - Iracké vojenské jednotky vo štvrtok vytlačili militantov z tzv. Islamského štát (IS) z troch ďalších štvrtí v meste Mósul. V rámci ofenzívy prebiehajúcej už šiesty týždeň tak pokračovali v pomalom postupe k centru poslednej veľkej bašty IS v Iraku. S odvolaním sa na armádne zdroje o tom informovala agentúra AP.
Veliteľ špeciálnych jednotiek brigádny generál Hajdar Fázil pre AP povedal, že jeho muži opätovne dobyli mestské časti Amn a Káhira i štvrť známu ako Zelené byty a rozšírili svoju prítomnosť v husto obývanej štvrti Zuhúr. Uvedené štvrte sa nachádzajú vo východnej časti Mósulu, kde sa odohráva väčšina bojov od spustenia operácie zameranej na oslobodenie tohto veľkomesta z rúk džihádistov 17. októbra. Iracké vládne jednotky podporuje náletmi na pozície IS v meste Spojenými štátmi vedená vojenská koalícia.
V stredu iracké prevažne šiitské milície oznámili, že sa prebojovali k pozíciám kurdských oddielov péšmarga západne od Mósulu, čím ho odrezali od zvyšku Iraku i ciest do Sýrie - vrátane cesty smerujúcej do mesta Rakka v susednej Sýrii, ktoré je označované za metropolu kalifátu vyhláseného Islamským štátom. Ešte predtým, v stredu nadránom, koaličné nálety zasiahli ďalší most cez rieku Tigris, ktorá preteká Mósulom. V meste tak ostal prejazdný pre autá len jediný most, čo naruší zásobovacie trasy militantov, dodala AP.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow