27. november 2020. Milan. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Vládne sily postupujú v Aleppe, civilisti utekajú z mesta

SITA SITA SITA  27.11.2016 27.11.2016  

Masový útek civilného obyvateľstva z východného Aleppa sa začal po tom, ako sýrska armáda a jej spojenci po krutých bojoch prevzali kontrolu nad kľúčovou štvrťou Hanano.BEJRÚT 27. novembra (WebNoviny.sk) - Sýrske vládne sily obsadili v nedeľu ďalšie štvrte vo východnej časti Aleppa kontrolovanej povstalcami. Z obliehaného mesta utieklo od soboty už viac ako 4000 civilistov.
Masový útek civilného obyvateľstva z východného Aleppa sa začal v sobotu po tom, ako sýrska armáda a jej spojenci po krutých bojoch prevzali kontrolu nad kľúčovou štvrťou Hanano. Dnes sa jej podarilo obsadiť aj susedné štvrte Džabal Badra a Baadín, uviedlo Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR).
Podľa povstalcov sa armáda snaží vraziť klin do povstaleckého sektora vo východnom Aleppe a rozdeliť ho na dve časti. Najnovšia ofenzíva vládnych jednotiek, zameraná na dobytie celého Aleppa trvá už takmer dva týždne. Armáda rýchlo postupuje vďaka masívnej leteckej a delostreleckej podpore a tomu, že na vzbúrencov útočí naraz na niekoľkých frontoch.
Podľa informácií SOHR od soboty ušlo z východného Aleppa od soboty už prinajmenšom 4200 civilistov. Zhruba 2500 sa uchýlilo do oblasti ovládanej Kurdmi a zvyšok do štvrtí pod kontrolou vlády. Podľa agentúry DPA ide o najmasovejšie presuny obyvateľstva od júla, kedy východné Aleppo obľahli jednotky verné prezidentovi Bašárovi Asadovi. V obkľúčení sa ocitlo zhruba 250.000 civilistov, ktorí zápasia s vážnym nedostatkom potravín a ďalších základných potrieb.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow