24. január 2019. Timotej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Vnučka kráľovnej Alžbety II. sa vydá za svojho dlhoročného priateľa Jacka Brooksbanka

 22.1.2018 22.1.2018  

LONDÝN 22. januára (WebNoviny.sk) - Britská princezná Eugenie sa zasnúbila so svojím dlhoročným priateľom Jackom Brooksbankom. V pondelok to v mene jej rodičov, vojvodu a vojvodkyne z Yorku, oznámil Buckinghamský palác.
Dvadsaťsedemročná vnučka kráľovnej Alžbety II. a 31-ročný bývalý manažér známeho londýnskeho klubu Mahiki sa zasnúbili začiatkom mesiaca v Nikarague. Ich sobáš sa uskutoční na jeseň v Kaplnke svätého Juraja na hrade vo Windsore, kde sa v máji tiež zosobášia jej bratranec princ Harry a americká herečka Meghan Markle.

Dvojica sa zoznámila na lyžovačke

Dvojica, ktorá sa zoznámila počas lyžovačky, spolu randí už niekoľko rokov. Eugenie, ktorá pracuje ako riaditeľka v galérii Hauser and Wirth, si po svadbe bude môcť ponechať svoj titul, píše spravodajský portál BBC.

Odporúčame:Britská princezná Charlotte začala navštevovať materskú školu

Princezná bude mať zároveň možnosť rozhodnúť sa či si vezme manželovo priezvisko. K zásnubám už mladému páru zagratulovali napríklad kráľovná Alžbeta II., jej manžel princ Filip či britská premiérka Theresa Mayová.

Eugenie je ôsmou v línii následníctva na trón

Princezná Eugenie je mladšou dcérou princa Andrewa, druhého syna kráľovnej Alžbety II., a jeho bývalej manželky, vojvodkyne z Yorku Sarah Ferguson.
Je ôsmou v línii následníctva na britský kráľovský trón. Princezná je patrónkou viacerých charitatívnych organizácií ako napríklad Teenage Cancer Trust, European School of Osteopathy či Elephant Family.
Viac k témam: kráľovná Alžbeta II., princezná Eugenie, Veľká BritániaZdroj: Webnoviny.sk - Vnučka kráľovnej Alžbety II. sa vydá za svojho dlhoročného priateľa Jacka Brooksbanka © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow