22. september 2020. Móric. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Vo francúzskom stredisku Tignes spadla lavína, zasypala veľa ľudí

 7.3.2017 7.3.2017  

PARÍŽ 7. marca (WebNoviny.sk) - Lavína, ktorá v utorok dopoludnia spadla na zjazdovku vo francúzskom lyžiarskom stredisku Tignes v Hornom Savojsku, strhla niekoľko lyžiarov. Na mieste zasahujú záchranári.
Podľa rozhlasovej stanice Europe 1 sa na zjazdovke v inkriminovanom čase nachádzalo asi 300 ľudí. Lavína údajne strhla dve skupiny lyžiarov. Hovorca zasahujúcej žandarmérie s odvolaním sa na očitých svedkov uviedol, že "pod závalom snehu je veľa ľudí".
Meteorologické podmienky v lyžiarskom stredisku sú nepriaznivé a bránia vrtuľníkom v prelete nad zónou, kde došlo k zosuvu lavíny. V pondelok vyhlásili v lyžiarskom stredisku druhý najvyšší stupeň varovania pred lavínami. Francúzske médiá však upozornili, že varovanie sa "teoreticky" týka svahov mimo oficiálnych zjazdoviek alebo uzavretých zjazdoviek.
V polovici februára pri páde lavíny v stredisku Tignes zahynuli štyria ľudia - traja členovia rodiny a inštruktor snoubordingu.
Viac k témam: Francúzsko, lavínaZdroj: Webnoviny.sk - Vo francúzskom stredisku Tignes spadla lavína, zasypala veľa ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow