19. október 2018. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Vo Francúzsku spadla ďalšia lavína, zasiahla skupinu snoubordistov

 8.3.2017 8.3.2017  

PARÍŽ 8. marca (WebNoviny.sk) - Holandský snoubordista prišiel o život pri páde lavíny vo francúzskych Alpách. Jeho dvaja krajania sú stále nezvestní, informovali v stredu miestne úrady.
Lavína spadla v utorok popoludní neďaleko lyžiarskeho strediska Valfréjus ležiaceho v blízkosti talianskych hraníc. Masa snehu zavalila svah nachádzajúci sa mimo oficiálnych zjazdoviek a zasiahla skupinu snoubordistov vo veku 20-25 rokov. Telo Holanďana objavili niekoľko hodín po páde lavíny. Pátranie po dvoch nezvestných by malo pokračovať v priebehu dnešného dňa.

Odporúčame:Vo francúzskom stredisku Tignes spadla lavína, na zjazdovke bolo 300 ľudí

Lavína spadla v utorok aj na zjazdovku vo francúzskom lyžiarskom stredisku Tignes v Hornom Savojsku, táto si však nevyžiadala žiadne obete ani zranených.
Francúzski meteorológovia v pondelok varovali pred vysokým rizikom pádu lavín v horských oblastiach v dôsledku nedávneho sneženia a silného vetra.
Viac k témam: Francúzsko, lavínaZdroj: Webnoviny.sk - Vo Francúzsku spadla ďalšia lavína, zasiahla skupinu snoubordistov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow