26. september 2020. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Vo Švédsku odsúdili Iračana, fotil sa s odrezanou hlavou

SITA SITA SITA  6.12.2016 6.12.2016  

Súd uviedol, že Raíd Abdulkarím zverejnil na sociálnej sieti Facebook fotografie, na ktorých pózuje pri bezhlavých telách a jednou sťatou hlavou na tanieri.ŠTOKHOLM 6. decembra (WebNoviny.sk) - Vo Švédsku v utorok odsúdili 24-ročného Iračana na šesťmesačný trest odňatia slobody za vojnové zločiny. Tento muž v Iraku bojoval proti extrémistom a zverejnil na internete morbídne fotografie. Ide o prvý takýto prípad vo Švédsku.
Súd uviedol, že Raíd Abdulkarím zverejnil na sociálnej sieti Facebook fotografie, na ktorých pózuje pri bezhlavých telách a jednou sťatou hlavou na tanieri. Objavil sa aj na videonahrávke zo začiatku roka 2015 - krátko predtým, ako boli vyhotovené fotografie.
Abdulkarím, ktorý prišiel koncom roka 2015 do Švédska, kde požiadal o azyl, priznal, že dotyčnou osobou na fotografiách je on, ale odmietol, že by spáchal vojnové zločiny.
Súd oznámil, že Abdulkarím si momentálne odpykáva vo väzení 42-mesačný trest odňatia slobody za lúpež. Po odpykaní si tohto trestu ho čaká vyhostenie zo Švédska.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow