28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Vodič kamióna sa snažil zabrániť útoku na trhoch v Berlíne

SITA  21.12.2016 21.12.2016  

Sú známe výsledky pitvy poľského vodiča kamiónu, pri útoku v Berlíne bol ešte nažive a zo všetkých síl sa snažil zabrániť páchateľovi zaútočiť. Po tom, ako vozidlo zostalo stáť medzi stánkami, páchateľ kamionistu zastrelil a ušiel.BERLÍN 21. decembra (WebNoviny.sk) - Poľský kamionista, ktorého vozidlo bolo použité pri pondelňajšom útoku v Berlíne, bol v čase tejto udalosti ešte nažive. Vyplýva to z výsledkov pitvy Poliaka identifikovaného ako 37-ročný Lukasz U., ktorého našli po náraze kamióna do areálu vianočných trhov mŕtveho na sedadle spolujazdca.

ÚTOK V BERLÍNE

K útoku kamiónom v berlínskej štvrti Charlottenburg, ktorý si vyžiadal 12 mŕtvych a 48 zranených, sa prihlásila v utorok teroristická organizácia Islamský štát (IS). Nemecká Spolková prokuratúra medzitým oznámila, že 23-ročného Pakistanca, zadržaného krátko po udalosti ako podozrivého zo spáchania teroristického činu, prepustili na slobodu, keďže doterajšie výsledky vyšetrovania nepotvrdili jeho prítomnosť v kabíne vozidla.
Podľa najnovších zistení, ktoré prinieslo v noci z utorka na stredu internetové vydanie denníka Bild, bol poľský vodič nažive až do chvíle, keď zatiaľ neznámy terorista nasmeroval kamión medzi návštevníkov vianočných trhov na námestí Breitscheidplatz.
Nemenovaný vyšetrovateľ, ktorého Bild citoval, je presvedčený, že v kabíne došlo k súboju, pričom útočník bodol Poliaka viackrát nožom, pretože sa snažil zasiahnuť do riadenia, aby zachránil životy ľudí. Po tom, ako vozidlo zostalo stáť medzi stánkami, páchateľ kamionistu zastrelil a ušiel.
Nemecká rozhlasová stanica RBB medzitým informovala, že poľská polícia začala vyšetrovať usmrtenie Lukasza U. ako prípad vraždy.
Odporúčame:

Foto: Do davu na vianočných trhoch v Berlíne vrazil kamión

Reakcie politikov na útok kamiónom v Berlíne

K útoku v Berlíne sa prihlásil Islamský štát, páchateľ uniká

Záznamy GPS ukázali, čo robil páchateľ pred útokom na trhy

Babiš: Za útok v Berlíne môže migračná politika Merkelovej

Merkelovú útok v Berlíne šokoval, bol krutý a odporný

Na vianočných trhoch v Berlíne boli aj slovenskí futbalisti

Fico: V Berlíne išlo o útok proti kultúrnej identite Európy

Na Slovensku platí druhý stupeň teroristického ohrozenia

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow