20. január 2019. Dalibor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Vodiča na ukradnutom aute zastavili až policajné výstrely

SITA  28.12.2016 28.12.2016  

Vodič unikal policajtom v ukradnutom aute, chytili ho.BRATISLAVA 28. decembra (WebNoviny.sk) - Pezinskí policajti zadržali v utorok 27. decembra medzi obcami Viničné a Pezinkom vodiča odcudzeného auta značky Volswagen Passat, na jeho zastavenie však museli použiť zbraň. Ako agentúru SITA informoval hovorca bratislavskej polície Michal Szeiff, policajti spozorovali krátko po 14-tej hodine na Myslenickej ulici v smere na Bratislavu osobné auto, ktoré bolo v ten deň nahlásené ako odcudzené.
Policajná hliadka chcela podľa informácií zastaviť auto predpísaným spôsobom, vodič však na pokyn polície auto zastaviť nereagoval, v smere na Slovenský Grob sa snažil policajtom ujsť. Pred políciou však neušiel ani pri jazde s vysokou rýchlosťou, predbiehaním iných vozidiel na ceste a jazdou v protismere. Keď 35-ročný vodič a jeho 33-ročná spolujazdkyňa nereagovali ani na opakované výzvy, výstražné svetelné a zvukové znamenia hliadky, vozidlo sa im podarilo zastaviť až použitím zbrane v nezastavanej oblasti medzi Pezinkom a Viničným.
Oboch previezli na policajnú stanicu na výsluch. Pri tom policajti zistili, že vodič šoféroval auto aj napriek tomu, že má riadenie motorových vozidiel zakázané súdom. Pri policajnej naháňačke sa nikto nezranil. Polícia v Pezinku už začala trestné stíhanie za spáchanie trestného činu krádeže ako aj trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Obvinenie voči konkrétnej osobe však zatiaľ nevzniesli, ďalšie okolnosti tohto prípadu sú predmetom vyšetrovania.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow