19. september 2020. Konštantín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Vojakom napľuli do tváre, kritizuje Matovič hodnosť Danka

SITA  20.1.2017 20.1.2017  

Minister obrany Peter Gajdoš (SNS) vymenoval do hodnosti kapitána v zálohe Andreja Danka rozkazom z 21. septembra 2016. Podľa Igora Matoviča sa Danko z desiatnika stal hneď kapitánom, a tak preskočil niekoľko hodností.BRATISLAVA 20. januára (WebNoviny.sk) - Líder OĽaNO Igor Matovič vyzval predsedu parlamentu a šéfa SNS Andreja Danka, aby sa vzdal hodnosti kapitána, ktorú mu v septembri udelil minister obrany Peter Gajdoš.
Podľa Matoviča by sa minister obrany aj predseda parlamentu mali verejne za povýšenie ospravedlniť. "Vyzývame týchto dvoch pánov, aby uznali svoju chybu a verejne sa ospravedlnili, lebo napľuli všetkým statočným vojakom, ktorí si to musia odmakať, do tváre a demoralizujú armádu," povedal Matovič.
Odporúčame:

Danko: Na hodnosť kapitán som hrdý, zaslúžim si ju

Minister obrany Peter Gajdoš (SNS) vymenoval do hodnosti kapitána v zálohe Andreja Danka rozkazom z 21. septembra 2016. Podľa Matoviča sa Danko z desiatnika stal hneď kapitánom, a tak preskočil niekoľko hodností.
"V armáde je na takýto postup potrebných 30 až 35 rokov driny, aby sa z desiatnika stal kapitán," zdôraznil Matovič. O tom, že sa šéf parlamentu stal v tichosti armádnym dôstojníkom, informoval Denník N. Ocenenie mal dostať aj za to, že žiadal navýšenie rozpočtu pre armádu.
O tom, že sa šéf parlamentu stal v tichosti armádnym dôstojníkom, informoval Denník N. Ocenenie mal dostať aj za to, že žiadal navýšenie rozpočtu pre armádu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow