16. január 2021. Kristína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Voľby by vyhral Smer-SD, do parlamentu by sa dostalo aj KDH

SITA  16.12.2016 16.12.2016  

Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.BRATISLAVA 16. decembra (WebNoviny.sk) - Ak by sa parlamentné voľby konali v novembri, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 29,5 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry MEDIAN SK s.r.o., ktorý robila v dňoch 31. októbra až 27. novembra na vzorke 1 016 respondentov. Respondenti boli starší ako 18 rokov a reprezentatívni z hľadiska veku, pohlavia, vzdelania, veľkosti miesta bydliska, kraja, národnosti a minulej volenej strany. Agentúra odpovede zbierala vo forme osobného rozhovoru (približne 80 % údajov) a webdotazníka (20 % údajov).
Na druhom mieste by podľa prieskumu skončila strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorej by svoj hlas odovzdalo 15 percent respondentov. Nasleduje Slovenská národná strana (SNS) s podporou 11 percent, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko (9,5 %), hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (7 %), strana Most-Híd (7%), Kresťanskodemokratické hnutie (6,5 %) a hnutie Sme rodina - Boris Kollár (5 %). Mimo parlamentu by podľa prieskumu ostala Strana maďarskej komunity (4 %) a #Sieť (2 %). Inú stranu by vo voľbách podľa prieskumu podporilo 3,5 percenta opýtaných.
Podľa prieskumu by sa na parlamentných voľbách určite zúčastnilo 31,5 percenta opýtaných a ďalších 21 percent by sa ich skôr zúčastnilo. Naopak, skôr by sa na voľbách nezúčastnilo 5,5 percenta respondentov a určite by sa nezúčastnilo 41 percent. Jedno percento opýtaných nebolo rozhodnutých, či by išli voliť. Agentúra predpokladaný zisk strán zaokrúhlila na pol percenta.

Agentúra SITA vydá aj tabuľku Tab: Do parlamentu by sa dostalo aj KDH

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow