23. november 2020. Klement. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Volkswagen výrazne zníži počet svojich zamestnancov

SITA SITA SITA  18.11.2016 18.11.2016  

Automobilka, ktorá sa zotavuje z emisného škandálu, uviedla, že tieto opatrenia budú znamenať od roku 2020 úspory v sume približne 3,7 mld. eur ročne.WOLFSBURG 18. novembra (Webnoviny.sk) - Nemecká automobilka Volkswagen oznámila, že zníži počet svojich zamestnancov o 30 tis. s cieľom zredukovať náklady, keďže sa snaží zotaviť z emisného škandálu a viac investovať do výroby elektrických vozidiel a digitálnych služieb.
Predstavitelia spoločnosti v piatok na tlačovej konferencii v sídle Volkswagenu vo Wolfsburgu uviedli, že v Nemecku firma zruší 23 tis. pracovných miest. Automobilka uviedla, že tieto opatrenia budú znamenať od roku 2020 úspory v sume približne 3,7 mld. eur ročne. V rámci urovnania emisného škandálu sa Volkswagen s americkými úradmi a majiteľmi zhruba 500 tis. vozidiel dohodol na zaplatení 15 mld. USD. Softvér, ktorý manipuloval emisné testy, bol celosvetovo v približne 11. mil. vozidlách Volkswagenu.
Spoločnosť uviedla, že chce zredukovať náklady a investície, ktoré nie sú nevyhnutné, a presmerovať investície do produkcie elektrických vozidiel a digitálnych služieb. Na Slovensku firma VW Slovakia, a. s. patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore. V závode v Bratislave vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, Škoda Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky.
V Martine vyrába komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska. V Stupave vyrába nástroje pre produkčné linky. Koncom októbra začala v Bratislave stavbu nového logistického centra, do ktorého investuje približne 150 mil. eur.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow