21. september 2020. Matúš. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Volkswagen získal pozíciu globálnej jednotky

SITA  30.1.2017 30.1.2017  

Nemecká skupina v roku 2016 predala 10,31 milióna áut, jej hlavný konkurent Toyota 10,175 milióna.BRATISLAVA 30. januára (WebNoviny.sk) - Skupina Volkswagen (VW) sa vlani stala globálnou jednotkou podľa počtu predaných áut. Na čele rebríčka nemecká skupina po štyroch rokoch vystriedala japonského konkurenta Toyota.
Podľa údajov zverejnených v pondelok Toyota vlani predala 10,175 mil. áut, čo znamená v porovnaní s rokom 2015 mierny nárast o 0,2 %. Správu priniesol portál bbc.com. Volkswagen minulý týždeň informoval, že v roku 2016 predaj zvýšil o 3,8 % na 10,31 mil. áut. Motorom rastu bol silný dopyt v Číne.
Americký General Motors (GM), ktorý bol z pohľadu predaja najväčším výrobcom automobilov viac ako sedem dekád, kým ho v roku 2008 nepredbehla Toyota, má zverejniť údaje za vlaňajšok budúci týždeň. Všeobecne sa očakáva, že predaje GM boli v uplynulom roku slabšie v porovnaní s nemeckým aj japonským konkurentom.
Koncern VW pôsobí aj na Slovensku. Spoločnosť VW Slovakia, a. s. patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku a zamestnáva 9 400 ľudí. V závode v Bratislave vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, Škoda Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky. V Martine vyrába komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska. V Stupave vyrába nástroje pre produkčné linky.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow