19. január 2021. Drahomíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Výbor nebude riešiť nájom Fica za byt v Bonaparte

SITA SITA SITA  23.11.2016 23.11.2016  

Za začatie konania voči premiérovi Robertovi Ficovi hlasovali iba opoziční poslanci.BRATISLAVA 23. novembra (WebNoviny.sk) – Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií sa nebude zaoberať nájmom, ktorý platí premiér Robert Fico (Smer-SD) za svoj byt v komplexe podnikateľa Ladislava Bašternáka Bonaparte. Kým za začatie konania hlasovali všetci opoziční poslanci, koaliční členovia, okrem Petra Kresáka (Most-Híd) a Dušana Tittela (SNS), ktorí sa zdržali, hlasovali proti začatiu. Podnet na začatie konania podala opozícia.
Odporúčame:

Polícia už koná vo veci výstavby komplexu Bonaparte

V Bonaparte sa predáva trojizbový byt za 868-tisíc eur

Poslankyňa NR SR za OĽaNO-NOVA Veronika Remišová si myslí, že nájom 2650 eur za byt s rozlohou 377 metrov štvorcových je oproti komerčným cenám za takéto nehnuteľnosti o 1000 až 1500 eur nižší.
Preto sa Remišová pýta, či premiér nekoná v rozpore s verejným záujmom. Poukazuje na to, či rozdiel v cene, ktorú platí Fico oproti trhovej cene, nie je darom alebo úplatkom za to, že orgány činné v trestnom konaní sú pri vyšetrovaní údajných daňových podvodov Bašternáka zhovievavejšie ako by podľa Remišovej mali byť.
Podľa predsedu výboru za SaS Martina Poliačika výbor nie je vyšetrovací orgán, má len "právomoc posudzovať oprávnenosť nejakej výhody". "Ak existuje podozrenie, tak máme povinnosť začať konanie," povedal Poliačik. Výbor môže podľa neho riešiť situáciu iba z hľadiska morálky a verejného záujmu, či je výhoda opodstatnená a či je vo verejnom záujme.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow