30. november 2020. Ondrej/Andrej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Výbuch v Číne zabil 17 baníkov, ďalší uviazli pod zemou

SITA SITA SITA  3.12.2016 3.12.2016  

Záchranári pátrajú po desiatich banských pracovníkoch spoločnosti Baoma Mining Co.
PEKING 3. decembra (WebNoviny.sk) - Pri výbuchu v uhoľnej bani na severe Číny zahynulo 17 baníkov a ďalších desať uviazlo v podzemí. Informovali o tom čínske štátne médiá.
Po explózii zachránili štyroch baníkov z celkovo 31 ľudí, ktorí pracovali pod zemou, uviedla správa mesta Čch'-feng vo Vnútornom Mongolsku, kde sa baňa nachádza.
Oficiálna tlačová agentúra Sinchua informovala o 17 mŕtvych baníkoch s tým, že záchranári pátrajú po desiatich zvyšných banských pracovníkoch spoločnosti Baoma Mining Co. Ltd.
Správy o novom výbuchu prišli len niekoľko hodín po tom, ako čínski banskí záchranári potvrdili smrť 21 baníkov, ktorí v utorok večer uviazli pod zemou po nehode v uhoľnej bani v meste Čchi-tchaj-che v provincii Chej-lung-ťiang na severovýchode krajiny. Táto baňa fungovala bez povolenia a v súvislosti s tragédiou v nej zadržali štyri osoby.
Čína je v súčasnosti celosvetovo najväčším producentom i spotrebiteľom uhlia. Tento rok oznámila, že plánuje uzavrieť vyše tisícku zastaraných baní. Zároveň však stavia stovky ďalších. Len v roku 2014 zahynula pri nehodách v uhoľných baniach v Číne takmer tisícka ľudí, uvádza tamojší úrad bezpečnosti práce. Obdobné čísla pre tento či minulý rok doposiaľ známe nie sú. Oficiálne údaje však nezávislí experti často spochybňujú.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow