21. september 2020. Matúš. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Výnimočný stav by mal vo Francúzsku platiť do júla 2017

SITA SITA SITA  10.12.2016 10.12.2016  

Výnimočný stav vyhlásili vo Francúzsku po teroristických útokoch v Paríži v novembri 2015, ktoré si vyžiadali životy 130 ľudí.PARÍŽ 10. decembra (WebNoviny.sk) - Francúzska vláda sa v sobotu vyjadrila, že požiada parlament o schválenie predĺženia výnimočných opatrení v krajine do júla 2017.
Premiér Bernard Cazeneuve povedal, že výnimočný stav by mal zostať naďalej v platnosti vzhľadom na parlamentné a prezidentské voľby v nadchádzajúcich mesiacoch.
Výnimočné opatrenia sa zo zákona končia 15 dní po demisii vlády. Manuel Valls odstúpil z funkcie premiéra v utorok, aby sa mohol venovať kampani pred prezidentskými primárkami socialistov. Funkciu predsedu vlády po ňom prevzal bývalý minister vnútra Cazeneuve.
Výnimočný stav vyhlásili vo Francúzsku po teroristických útokoch v Paríži v novembri 2015, ktoré si vyžiadali životy 130 ľudí. Polícii poskytuje rozšírené právomoci, napríklad môže robiť domové prehliadky a zhabať počítačové údaje bez toho, aby na to mala príkaz. Ľudskoprávne organizácie to však kritizujú.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow