24. september 2020. Ľuboš, Ľubor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Výpravca pôjde za fatálnu zrážku vlakov v Bavorsku za mreže

SITA SITA SITA  5.12.2016 5.12.2016  

Obhajcovia v záverečnej reči žiadali podmienečný trest, zatiaľ čo obžaloba trvala na štvorročnom treste odňatia slobody.TRAUNSTEIN 5. decembra (WebNoviny.sk) - Bavorský súd vymeral v pondelok 3,5-ročný väzenský trest výpravcovi, ktorého usvedčili zo zavinenia čelnej zrážky dvoch regionálnych vlakov z februára tohto roku. Pri nešťastí zahynulo 12 ľudí a ďalších vyše 80 utrpelo zranenia, informovali miestne médiá.
Michael P. (40) sa pred na krajinským súdom v Traunsteine priznal k osudným pochybeniam, ktoré zapríčinili kolíziu pri meste Bad Aibling z 9. februára. Obvinili ho z viacnásobného zabitia a ublíženia na zdraví, ako aj z "nebezpečného zásahu do železničnej dopravy", za čo mu hrozilo až päť rokov väzenia.
Obhajcovia v záverečnej reči žiadali podmienečný trest, zatiaľ čo obžaloba trvala na štvorročnom treste odňatia slobody. Obžalovaný výpravca podľa zistení vyšetrovateľov bezprostredne pred kolíziou hral hru Dungeon Hunter5 na svojom mobilnom telefóne, čo zrejme rozptýlilo jeho pozornosť.
Následne pustil obe vlakové súpravy súčasne na jednokoľajovú trať a nedokázal ani včas vyslať varovné signály, ktoré by mohli na poslednú chvíľu nešťastiu zabrániť. Spomínaná zrážka vlakov, ku ktorej došlo zhruba 60 kilometrov juhovýchodne od Mníchova, patrí medzi najhoršie železničné nešťastia v Nemecku.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow