30. september 2020. Jarolím. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Vysoké školy môžu cez Pellegriniho úrad získať 300-tisíc eur

SITA  29.1.2017 29.1.2017  

Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu bude cez projekt financovať voliteľné predmety, vďaka ktorým sa študenti budú môcť špecializovať na kľúčové oblasti práce s eurofondmi.BRATISLAVA 29. januára (WebNoviny.sk) - Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho vyzýva vysoké školy k partnerstvu. Štartuje pritom projekt, ktorý vytvára pre vysoké školy nové možnosti financovania voliteľných predmetov.
Vysoké školy môžu v rámci výzvy získať 300-tisíc eur. O partnerstvo sa v tomto prípade môžu uchádzať všetky verejné a štátne vysoké školy. Žiadosti môžu podávať do konca februára. Agentúru SITA o tom informoval komunikačný odbor Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.
Cez projekt budú financovať voliteľné predmety, vďaka ktorým sa študenti budú môcť odborne a tematicky špecializovať na kľúčové oblasti práce s eurofondmi. Predložené návrhy bude posudzovať odborná komisia, ktorú zriadi Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu.
Vysoké školy musia spĺňať viaceré kritériá. Komisia bude hodnotiť napríklad skúsenosti predkladateľov s výučbou príbuzných študijných programov, odbornú kapacitu či kvalitu predloženej metodiky voliteľného predmetu, vrátane uvedenia mena garanta s odbornou spôsobilosťou. Školy môžu žiadosti o partnerstvo posielať v elektronickej forme na e-mailovú adresu ier.gov.sko@viceprempartnerstv najneskôr do 28. februára.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow