22. január 2019. Zora. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Výstroj slovenských policajtov je nekvalitná, tvrdí odborové združenie

 10.4.2017 10.4.2017  

BRATISLAVA 10. apríla (WebNoviny.sk) - Časť výstroja, ktorý ministerstvo vnútra nakúpilo pre potreby policajtov, je nekvalitná. Ako na brífingu uviedol predseda Nového odborového združenia polície (NOZP) Vojtech Klučarovský, medzi tento výstroj patria napríklad služobné opasky.
Prítomným novinárom zástupcovia združenia premietli video, na ktorom je možné opasok, ktorý je údajne v zásobách policajných skladov, holými rukami trhať na kúsky.

Odporúčame:Policajný zbor má svoju stránku na Facebooku, bude prinášať exkluzívny obsah

Podľa zástupcov združenia sa tiež jednému policajtovi stalo, že následkom roztrhnutého opasku stratil služobnú zbraň. Nakoniec sa mu ju však podarilo nájsť.
"Pýtame sa ministerstva vnútra, akým spôsobom sa vykonávajú tendre a zákazky," vyhlásil Klučarovský s tým, že aj táto situácia je jedným z dôvodov, prečo sú policajti znechutení zo služby v Policajnom zbore.
Podľa predsedu NOZP Klučarovského združuje organizácia približne 500 policajtov, ktorí neboli spokojní s fungovaním Odborového zväzu polície (OZP). Za cieľ si združenie stanovilo poukazovať na nedostatky v systéme fungovania polície a tiež jej odpolitizovanie.
Viac k témam: ministerstvo vnútra SR, NOZP Nové odborové združenie polície, Polícia SR, Robert KaliňákZdroj: Webnoviny.sk - Výstroj slovenských policajtov je nekvalitná, tvrdí odborové združenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow