22. január 2019. Zora. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Využili ste už P2P pôžičky? Väčšina Slovákov o nich nepočula

SITA  22.1.2017 22.1.2017  

Kým v zahraničí P2P pôžičky zaznamenali obrovský boom, na Slovensku sa s nimi verejnosť zatiaľ len nesmelo zoznamuje.BRATISLAVA 22. januára (WebNoviny.sk) - Pokiaľ sa Slováci chystajú kúpiť nejaký tovar za viac ako 200 eur, no nemajú k dispozícii celú čiastku, väčšinou si zoberú klasický spotrebiteľský úver.
Alternatívne spôsoby financovania zatiaľ na Slovensku príliš nefungujú. Polovica ľudí o P2P pôžičkách, teda o požičiavaní priamo medzi ľuďmi on-line pomocou aplikácie, nikdy ani len nepočula. Ďalšia viac ako tretina opýtaných takémuto alternatívnemu spôsobu zase neverí. Pre spoločnosť Home Credit to zistil prieskum agentúry STEM/MARK.
"Kým v zahraničí P2P pôžičky zaznamenali obrovský boom, na Slovensku sa s nimi verejnosť zatiaľ len nesmelo zoznamuje. Ľudia sa uchádzajú o pôžičku, na ktorú sa im zložia ďalší ľudia, pre ktorých ide o investíciu. Pre obe strany sa tým znižujú riziká a dlžník môže dostať nižší úrok,” vysvetľuje Jan Holoch, manažér zákazníckej skúsenosti a finančný špecialista spoločnosti Home Credit.
Dlhodobý prenájom vecí, teda operatívny lízing, zase mnohí považujú za príliš drahý. No a kúpiť si nejakú vec spoločne s priateľmi taktiež nie je celkom reálne, keďže šesť z desiatich opýtaných takémuto spôsobu financovania nedôveruje. Asi štvrtina respondentov tvrdí, že by sa na takéto alternatívne metódy nenechali presvedčiť za žiadnych okolností.
Prieskum v septembri 2016 realizovala agentúra STEM/MARK exkluzívne pre Home Credit Slovakia, a. s. na reprezentatívnej vzorke slovenskej populácie 507 respondentov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow