28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Vzácny nosorožec zabil štvorročné dievčatko

SITA  26.12.2016 26.12.2016  

Divo žijúci nosorožec vošiel do osady Šergandž na juhu stredného Nepálu a usmrtil malé dievča, ktoré sa zohrievalo pri ohníku pred obydlím rodiny.KÁTHMANDU 26. decembra (WebNoviny.sk) - Vzácny jednorohý nosorožec zabil v dedine neďaleko národného parku v Nepále štvorročné dievčatko a zranil jeho 73-ročnú starú matku. Informovala o tom dnes miestna polícia.
Divo žijúci nosorožec vošiel v nedeľu skoro ráno do osady Šergandž na juhu stredného Nepálu a usmrtil malé dievča, ktoré sa zohrievalo pri ohníku pred obydlím rodiny. "Dedinčania utekali preč zo svojich obydlí, lebo nosorožec ich ohrozoval. Začal ich naháňať, ale dievčatko a staršia žena bežali pomaly a stali sa terčom útoku," uviedla polícia. Starú matku dieťaťa hospitalizovali v nemocnici v Bharatpure, najbližšom meste.
Pred dvoma týždňami zabil nosorožec v tej istej oblasti muža-štyridsiatnika. Populácia nosorožcov v Nepále, ktorú odhadujú na 645 jedincov, sa výrazne rozrástla, ale zvýšenie ich počtu vedie takisto k početnejším útokom týchto zvierat na ľudí. To vyvoláva čoraz väčšie obavy o bezpečnosť obyvateľov žijúcich neďaleko chránených oblastí.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow