26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Vzniká strana NAJ, chce poraziť oligarchov a vyhrať voľby

SITA  15.12.2016 15.12.2016  

Víziou novej strany Nezávislosť a jednota (NAJ) je vytvoriť na Slovensku právny štát a ukončiť vplyv oligarchov.BRATISLAVA 15. decembra (WebNoviny.sk) - Na Slovensku vzniká politická strana Nezávislosť a jednota (NAJ), ktorej víziou je vytvoriť na Slovensku právny štát a ukončiť vplyv oligarchov. Povedal to dnes na tlačovej besede pred novinármi člen prípravného výboru strany Viktor Béreš. NAJ by sa mala stať "stranou bežného občana".
"Najväčším problémom je existencia oligarchie. Zrušíme jej zmluvy so štátom. Ušetrené peniaze okamžite investujeme do modernizácie nemocníc na úroveň 3. tisícročia, nasledovať bude razantný rast minimálnej mzdy a starobných dôchodkov minimálne na 550 eur, pričom znížime dane a ľudia pocítia viac peňazí v domácich rozpočtoch," povedal o cieľoch strany.

Tím expertov na jednotlivé oblasti

Nezávislosť a jednota tak dnes vyhlásila vojnu oligarchii, biede a chudobe. "Ľudia musia viac zarábať, musíme sa zbaviť oceľovej gule, ktorú ťahá Slovensko za sebou," dodal. Strana, ktorá plánuje najbližšie parlamentné voľby vyhrať, nie je ľavicovo ani pravicovo orientovaná. "Verím, že nebudeme potrebovať žiadneho koaličného partnera," dodal Béreš.
Zároveň vo štvrtok predstavil tím expertov na jednotlivé oblasti. Pripravovaná strana vidí priestor na zmeny v oblasti súdov. "Zriadime Špecializovaný súd II.stupňa, ktorý bude rýchly a razantný v konaní," povedal Béreš. Rodinkárstvo a korupcia je pre stranu neakceptovateľná. Modernizácia štátnych nemocníc na úroveň 3 .tisícročia podľa nich predĺži Slovákom život v zdraví.
Béreš uviedol, že strana by zrušila dane, aj DPH a ponechala by dane, ktoré zaťažujú bankové transakcie. "Požadujeme skonfiškovať majetky zbohatlíkom, ktorí nelegálne nadobudli majetok," uviedol. Strana by vrátila štátu energetické monopoly (SPP-Distribúcia, Slovenské elektrárne).

Strana zbiera petičné podpisy

Dôležitou témou pre NAJ je aj to, aby bol minimálny dôchodok aj minimálna mzda 550 eur. Školský systém chcú "zmeniť na nepoznanie".
"Podporíme slovenskú živočíšnu a rastlinnú výrobu na vidieku, presadíme zásadne viac slovenských výrobkov v obchodoch," povedal s tým, že zamestnanosť v poľnohospodárstve razantne stúpne vďaka štátno-súkromným farmám, ktoré založia v okresoch s vysokou nezamestnanosťou. Okrem toho chcú podporovať mladé rodiny. Pre ne vybudujú viac nájomných bytov. Energetickú bezpečnosť považuje za absolútne nevyhnutnú.
Strana zbiera petičné podpisy. V súčasnosti ich má podľa Béreša asi 5500. Začiatkom februára by chceli požiadať o registráciu strany. Ako dodal, budú sa uchádzať o pozície vo VÚC. Napriek tomu ich cieľom je zrušiť župné voľby úplne.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow