24. január 2019. Timotej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Vzťahy medzi Kóreami urovnáva aj obľúbená skupina severokórejského vodca Kim Čong-una

 21.1.2018 21.1.2018  

SOUL 21. januára (WebNoviny.sk) - Speváčka severokórejskej skupiny Morabong Band, ktorá je najobľúbenejším hudobným telesom v tejto bizarnej komunistickej krajine, sa stala vyslancom dobrej vôle severokórejského režimu pri snahe o urovnanie vzťahov s Južnou Kóreou.

Odporúčame:Južná Kórea bude aj napriek varovaniam pokračovať v rokovaniach so Severnou Kóreou

Hjun Song-wol, líderka Morabong Bandu, ktorého popové pesničky údajne obľubuje aj severokórejský vodca Kim Čong-un, pricestovala v nedeľu do Južnej Kórey, aby si prehliadla miesta, na ktorých by mal vystúpiť počas februárovej zimnej olympiády severokórejský umelecký súbor, ktorý je speváčkiným bočným projektom.
Stoštyridsaťčlenný súbor Samdžijon, ktorý pozostáva zo spevokolu, tanečníc a orchestra, by mal v Južnej Kórei absolvovať vo februári dve vystúpenia - jedno priamo v dejisku olympiády a druhé v juhokórejskej metropole Soul.

Odporúčame:Japonská verejnoprávna televízia omylom varovala ľudí pred severokórejským raketovým útokom

Podľa juhokórejských médií chcú organizátori Zimných olympijských hier so severokórejským súborom starostlivo dohodnúť všetky podrobnosti jeho dvoch vystúpení a tlačia na to, aby súbor zaradil do programu svojich vystúpení len také skladby, ktoré sú "názorovo neutrálne".
Organizátori sa totiž obávajú opakovania scenára z roku 2015, keď mal Morabong Band vystúpiť v Pekingu, no čínski usporiadatelia sa rozhodli predstavenie na poslednú chvíľu zrušiť Severokórejské hudobné teleso totiž trvalo na tom, že počas jednej z pesničiek budú na veľkoplošných obrazovkách premietané výjavy znázorňujúce úspechy severokórejského jadrového programu.
Viac k témam: Hjun Song-wol, Južná Kórea, Kim Čong-un, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, Severná KóreaZdroj: Webnoviny.sk - Vzťahy medzi Kóreami urovnáva aj obľúbená skupina severokórejského vodca Kim Čong-una © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow