19. október 2018. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Wizz Air otvorí pravidelnú leteckú linku z Bratislavy do Sofie

 10.3.2017 10.3.2017  

BRATISLAVA 10. marca (WebNoviny.sk) - Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air začne prevádzkovať z Bratislavy novú pravidelnú linku do Sofie 30. júna. Letecké spojenie do bulharskej metropoly bude zabezpečovať štyrikrát týždenne v pondelok, stredu, piatok a nedeľu. Informovala o tom v piatok komunikačná manažérka Wizz Air Sorina Maria Ratz s tým, že pôjde celkovo o šiestu pravidelnú linku aerolínií z Bratislavy.

Lieta sa aj do rumunského mesta Kluž - Napoca

Wizz Air po roku pôsobnosti na bratislavskom letisku začal 10. marca lietať do rumunského mesta Kluž - Napoca. Otvorenie tohto leteckého spojenia, ktoré bude fungovať dvakrát v týždni, v pondelok a piatok, oznámila spoločnosť ešte v decembri minulého roka. Zatiaľ je to tretia  prevádzkovaná linka Wizz Air z Bratislavy. Spojenie do macedónskeho Skopje prevádzkuje od vlaňajšieho marca a do ukrajinského Kyjeva od decembra, na oboch trasách v lete zvýši frekvenciu letov zo súčasných dvoch na štyri týždenne.
Ďalšie dve už skôr avizované linky začne Wizz Air prevádzkovať do Tuzly v Bosne a Hercegovine od 27. maca trikrát v týždni a do poľskej Varšavy od 30. júna štyrikrát týždenne.
Nadviazanie spolupráce s leteckou spoločnosťou Wizz Air pred rokom považuje predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Ivan Trhlík za dobré rozhodnutie. "Wizz Air sa so šiestimi pravidelnými leteckými linkami stane v tomto roku druhým najväčším pravidelným leteckým dopravcom z Bratislavy," uviedol.

V minulom roku prepravil tristotisíc cestujúcich

Wizz Air v minulom roku prepravil na svojich linkách z Bratislavy, Košíc a Popradu vyše tristotisíc cestujúcich, čo znamenalo medziročný nárast o 25 %. Spoločnosť začala pôsobiť na Slovensku v roku 2013 v Košiciach, kde má od roku 2015 základňu.
Wizz Air je najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v strednej a vo východnej Európe. V súčasnosti prevádzkuje 77 lietadiel Airbus A320 a A321, zabezpečuje vyše päťsto leteckých spojení z 28 základní do 138 destinácií v 40 krajinách. Spoločnosť zamestnáva približne tritisíc ľudí a vlani prepravila spolu 23 mil. cestujúcich.
Viac k témam: letecká doprava, Wizz AirZdroj: Webnoviny.sk - Wizz Air otvorí pravidelnú leteckú linku z Bratislavy do Sofie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow