15. január 2021. Dobroslav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Wizz Air začal lietať z Bratislavy už aj do Kyjeva

SITA  18.12.2016 18.12.2016  

Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air prevádzkuje novú pravidelnú linku z Bratislavy do Kyjeva dvakrát týždenne - v utorok a sobotu.BRATISLAVA 18. decembra (WebNoviny.sk) - Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air začala v sobotu 17. decembra prevádzkovať priamu linku z Bratislavy do Kyjeva. Lety do hlavného mesta Ukrajiny zabezpečuje dvakrát týždenne, v utorok a sobotu. Po leteckom spojení do macedónskeho Skopje ide zatiaľ o druhú linku Wizz Air-u z hlavného mesta Slovenska.
Prvý prílet z Kyjeva do Bratislavy mal obsadenosť 171 cestujúcich, na odlet z Bratislavy do Kyjeva sa registrovalo 177 pasažierov. Lety sú prevádzkované lietadlami typu Airbus A320 s kapacitou 180 miest na sedenie. Lietadlo odlieta z letiska Kyjev - Žuljany.
Odporúčame:

Štyri veľkomestá zakážu premávku áut s naftovým motorom

"V marci spustil Wizz Air svoju prvú linku z Bratislavy do Skopje a teraz oznamujeme otvorenie nového leteckého spojenia s hlavným mestom Ukrajiny, Kyjevom," informovala riaditeľka komunikácie spoločnosti Wizz Air Tamara Vallois. "Wizz Air potvrdzuje svoj záväzok voči Slovensku a rozširovaním svojej siete leteckých spojení napomáha k rozvoju turizmu aj obchodných vzťahov medzi krajinami," uviedla Vallois.
Priame letecké spojenie z bratislavského letiska do Kyjeva a späť sa obnovuje po troch rokoch. "Po ukončení prevádzkovania letov spoločnosťou Air Onix na uvedenej trase v decembri 2013 sme si boli vedomí toho, že hlavné mesto Slovenska potrebuje mať priame letecké spojenie s hlavným mestom susediacej Ukrajiny," povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Ivan Trhlík.
V roku 2017 bude Wizz Air prevádzkovať spolu päť pravidelných liniek z Bratislavy. Okrem Skopje a Kyjeva bude od 10. marca lietať do rumunského mesta Kluž - Napoca (Koložvár) dvakrát týždenne, od 27. marca do Tuzly v Bosne a Hercegovine trikrát týždenne a od 30. júna pridá linku do poľskej Varšavy so štyrmi letmi týždenne.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow