22. október 2020. Sergej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Z Europolu unikli na internet dôverné materiály

SITA SITA SITA  30.11.2016 30.11.2016  

Na na web sa dostalo viac ako 700 stránok dôverných policajných spisov z najmenej 54 prípadov, a to vrátane mien a telefónnych čísiel osôb spájaných s terorizmom v Európe.
HAAG 30. novembra (WebNoviny.sk) - Porušenie bezpečnostných predpisov jedným zo zamestnancov Europolu v Haagu, konkrétne kopírovanie služobných textov doma, malo za následok, že sa na web dostalo viac ako 700 stránok dôverných policajných spisov z najmenej 54 prípadov, a to vrátane mien a telefónnych čísiel osôb spájaných s terorizmom v Európe.
Správu priniesla s odvolaním sa na investigatívnu reláciu holandskej verejnoprávnej televízie NOS tlačová agentúra AP.
Celoeurópska policajná organizácia vo vyhlásení zdôraznila, že dodržuje bezpečnostné predpisy na vysokej úrovni a informuje o nich pravidelne členské štáty.
Europol súčasne ubezpečil, že dôverné materiály obsahujú detaily káuz spred viac ako desaťročia, pričom veľká časť z nich už nepatrí medzi utajované dokumenty. Niektoré ich fragmenty sa na webe ocitli už skôr.
Organizácia už začala s objasňovaním porušenia bezpečnostných predpisov a informovala orgány tých členských krajín, ktoré sa podieľali na vyšetrovaní inkriminovaných prípadov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow