27. november 2020. Milan. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Z Mósulu stále utiekajú ľudia, od októbra ich odišlo 100 000

SITA  17.12.2016 17.12.2016  

Iracká vláda sľúbila, že Mósul, ktorý Islamský štát okupuje od roku 2014, získať späť do konca tohto roka. BAGDAD 17. decembra (Webnoviny.sk) - Od októbrového spustenia vojenskej operácie na oslobodenie severoirackého Mósulu z područia teroristickej organizácie Islamský štát (IS) utieklo z tohto mesta 106.400 ľudí. Informovala o tom v sobotu Pomocná misia OSN v Iraku (UNAMI).
Iracký Červený polmesiac zároveň varoval pred zhoršujúcou sa humanitárnou situáciou, keďže civilisti stále utekajú z oblastí, ktoré kontrolujú militanti z IS.
"Za posledných 24 hodín bolo prevezených do utečeneckých táborov južne od Mósulu približne 1500 civilistov," uviedol pre agentúru Anadolu predstaviteľ irackého Červeného polmesiaca Ijád Ráfid.
Iracká vláda sľúbila, že Mósul, ktorý IS okupuje od roku 2014, získať späť do konca tohto roka.
Bitka o Mósul sa začala 17. októbra. Na pozície Islamského štátu v okolí Mósulu útočia príslušníci irackej armády, kurdských polovojenských jednotiek péšmarga, sunnitských kmeňových jednotiek a Bagdadom schválených šiitských milícií. Zo vzduchu ich podporuje medzinárodná koalícia vedená Spojenými štátmi.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow