27. november 2020. Milan. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Za dva dni zachránili Taliani ďalších takmer 2300 utečencov

SITA SITA SITA  12.12.2016 12.12.2016  

V Taliansku rátajú do konca roka 2016 s rekordným počtom utečencov. Ak bude doterajší trend pokračovať, na Sicílii zaznamenajú rekordných 190.000 príchodov nových utečencov.RÍM 12. decembra (WebNoviny.sk) - Ďalších 1134 migrantov, ktorí sa za životunebezpečných podmienok vydali z pobrežia Líbye na plavbu smerom do Európy, zachránili dnes z vôd Stredozemného mora pri deviatich záchranných operáciách za účasti viacerých plavidiel. Informovala o tom talianska pobrežná stráž.
Podľa rovnakého zdroja sa zachraňované osoby plavili na ôsmich člnoch a jednej menšej lodi. Už v nedeľu sa pri siedmich záchranných akciách podarilo dostať do bezpečia celkove 1164 utečencov. Záchranári našli pri tom aj telá šiestich zosnulých.
V Taliansku rátajú do konca roka 2016 s rekordným počtom utečencov. Ak bude doterajší trend pokračovať, na Sicílii zaznamenajú rekordných 190.000 príchodov nových utečencov, predpovedá rezort vnútra v Ríme a pripomína, že by to znamenalo jasné prekonanie doterajšieho rekordu spred dvoch rokov (170.000).
Medzi migrantmi, ktorí dorazili v tomto roku do Talianska, sú početne zastúpení aj občania Nigérie, Eritrey, Guiney, Pobrežia Slonoviny, Gambie či Bangladéša. Väčšina utečencov predovšetkým z čierneho kontinentu sa na úteku stáva terčom vykorisťovania a človeka nedôstojných praktík. Vyplýva to z výsledkov aktuálnej štúdie Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM). Podľa nich sú títo ľudia proti ich vôli zadržiavaní a nútení k práci nezriedka bez jej zaplatenia.
Na otázky anketárov IOM odpovedalo v období september-november 2016 takmer 7500 utečencov z 38 krajín, a to v Grécku, Taliansku, Macedónsku, Bulharsku, Srbsku a Maďarsku. Na minimálne jednu zo šiestich otázok o osobných skúsenostiach s vykorisťovaním odpovedali utečenci z Afriky z viac ako troch štvrtín (76 percent) slovom áno.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow