14. december 2018. Branislava, Bronislava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Za RTVS budeme platiť aj naďalej, neprešiel návrh zrušiť koncesionárske poplatky

 17.5.2017 17.5.2017  

BRATISLAVA 17. mája (WebNoviny.sk) – RTVS bude aj naďalej financovaná z koncesionárskych poplatkov. Parlament totiž odmietol návrh novely zákona o RTVS poslancov za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO-NOVA) Jozefa Viskupiča a Jána Budaja.

Odporúčame:Kto bude šéfovať RTVS? V hre ostalo deväť kandidátov

Návrhom chceli zrušiť koncesionárske poplatky a zaviesť financovanie RTVS zo štátneho rozpočtu. Návrh by podľa Viskupiča zaistil jasné, stabilné, predvídateľné a dostatočné financovanie média verejnej služby. Návrh na zmenu financovania RTVS poslanci za OĽaNO-NOVA predložili do NR SR opakovane po neúspešnom pokuse vlani v septembri.
Novelou chceli poslanci zrušiť dva súčasné príjmy RTVS - tzv. koncesionárske poplatky a príspevky cez zmluvu so štátom, ktoré sú určené prioritne na pôvodnú tvorbu. Navrhovali ich nahradiť jedným novým príjmom - každoročným príspevkom zo štátneho rozpočtu. Konkrétne by išlo o sumu podľa zákonom presne určeného percenta z hrubého domáceho produktu (HDP). Viskupič špecifikoval, že by išlo o 0,15 percenta z HDP.
Viac k témam: koncesionárske poplatky, RTVS Rozhlas a televízia SlovenskaZdroj: Webnoviny.sk - Za RTVS budeme platiť aj naďalej, neprešiel návrh zrušiť koncesionárske poplatky © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow