22. január 2019. Zora. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Za zamurovanie Pohotovosti dostal Hlina pokutu 90 eur, okomentoval aj zásah u poslanca ĽSNS

 29.4.2017 29.4.2017  

BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) - Predseda Kresťanskodemokratického hnutia Alojz Hlina štvrtkový zásah polície voči poslancovi NR SR za Ľudovú stranu Naše Slovensko Stanislavovi Mizíkovi považuje za opodstatnený. Ako povedal na tlačovej besede, žiadna krivda sa poslancovi za ĽSNS nestala.

Zobraziť fotogalériu k článku:V poslaneckej kancelárii Mizíka z Kotlebovej ĽSNS zasahovala polícia

Múrik staval v roku 2015

Krivda sa podľa neho stala ešte v roku 2015 jemu, keď ho polícia zadržala za to, že postavil múrik pred pobočkou nebankovej spoločnosti Pohotovosť.

Odporúčame:Aktualizované: V poslaneckej kancelárii Mizíka z Kotlebovej ĽSNS zasahovala polícia (foto)

Vtedy polícia Hlinu zadržala na niekoľko hodín a nemala na to nutný súhlas Národnej rady Slovenskej republiky. „Ak sa niekomu stala krivda, ak polícia pochybila, tak to bolo v mojom prípade,“ povedal.

Odporúčame:Poslanec Kotlebovej ĽSNS je obvinený z extrémistických trestných činov

„Včera som videl na tlačovke zbabelcov, ktorí vyplakávali, že sa im deje krivda. Ja som murovaním pomohol desaťtisícom ľudí. Ak polícia hrubo pochybila v mojom prípade, tak vo štvrtok nepochybila a robila to, čo mala robiť,“ uviedol.

Neoprávnene zabral priestranstvo

Po roku a pol štát vyšetrovanie prípadu uzavrel a vo štvrtok Hlina dostal list od Okresného úradu Bratislava I, ktorý vec posúdil ako priestupok proti verejnému poriadku.
Predsedovi mimoparlamentného KDH uložil pokutu 90 eur. Ako Hlina informoval, „úrad konštatuje, že postavením múru z tvárnic 3. septembra 2015 na Obchodnej ulici v Bratislave neoprávnene zabral verejné priestranstvo".

Odporúčame:Kaliňák: Sulík a Matovič sa obhajobou Kotlebovej ĽSNS pripravujú na spoluprácu

Polícia Hlinu trestne stíhala a bol obvinený z prečinu obmedzovania osobnej slobody a neoprávneného zásahu do práv k domu, bytu alebo nebytovému priestoru. „Polícia v tomto prípade naozaj urobila hrubú nadprácu v prospech nebankovej spoločnosti,“ povedal Hlina s tým, že vyšetrovanie muselo štát vyjsť na 20 až 30-tisíc eur.
Hlina 3. septembra 2015 zamuroval vchod do pobočky nebankovej spoločnosti, ktorá podľa neho poskytovala úvery klientom i napriek tomu, že nemala licenciu od Národnej banky Slovenska.
Vtedy Hlinu polícia zadržala a následne obvinila. Okresná prokuratúra Bratislava I v októbri 2015 obvinenie zrušila.
Stíhanie bolo obnovené v decembri 2015 a v roku 2016 ho znovu zastavili. Prípad prevzal okresný úrad na priestupkové konanie.

 

Viac k témam: Alojz Hlina, KDH Kresťanskodemokratické hnutie, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko, nebanková spoločnosť Pohotovosť, Stanislav MizíkZdroj: Webnoviny.sk - Za zamurovanie Pohotovosti dostal Hlina pokutu 90 eur, okomentoval aj zásah u poslanca ĽSNS © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow