19. október 2018. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Záchranári museli na Veľkonočný pondelok pre alkohol ratovať 72 osôb, v nemocnici skončili aj deti

 18.4.2017 18.4.2017  

BRATISLAVA 18. apríla (WebNoviny.sk) - Na Veľkonočný pondelok ratovali záchranári 72 ľudí, ktorí to prehnali s alkoholom. Najviac zásahov mali Košickom a najmenej v Žilinskom kraji.
V štatistike dominujú muži - 55, žien bolo 15. V nemocnici, žiaľ, skončili aj dve deti do 18 rokov. Ako upozornil hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR  Boris Chmel, v opitosti je najväčšou hrozbou stav bezvedomia, či už z pádu alebo aj nadmerného pitia. Pri zlej polohe je riziko, že človek sa môže zadusiť. V takýchto prípadoch ho treba dať do stabilizovanej polohy a ak nereaguje, ihneď  ihneď volať tiesňovú linku 155. Ak dotyčný reaguje, prvou pomocou môže byť studená sprcha, treba ho nechať vyspať  a kontrolovať priebežne stav vedomia.
„Čo sa týka smädu a nápojov, najlepšie je podávať vodu alebo čaj, a nie kávu, pretože nadmerné množstvo kofeínu môže stav zhoršovať. A samozrejme, tu neplatí často používaná metóda, že klin sa klinom vybíja," uzavrel Chmel.
Viac k témam: alkohol, záchranáriZdroj: Webnoviny.sk - Záchranári museli na Veľkonočný pondelok pre alkohol ratovať 72 osôb, v nemocnici skončili aj deti © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow