23. október 2018. Alojzia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Záchranári pátrali po stratených turistkách v Slovenskom raji

 15.5.2017 15.5.2017  

POPRAD 15. mája (WebNoviny.sk) – Dve mladé francúzske turistiky zablúdili v nedeľu v Slovenskom raji, o pomoc v podvečerných hodinách požiadali Horskú záchrannú službu (HZS), pátracia akcia bola ukončená o polnoci.
Podľa záchranárov turistky počas celodennej turistiky v Slovenskom raji stratili orientáciu a nevládali ďalej pokračovať v tme bez svetla. Podľa nahlásenia sa mali nachádzať na žltej značke medzi Bykárkou a Klauzamy.
„Na pomoc im odišli štyria profesionálni záchranári HZS z Oblastného strediska Slovenský raj. Terénnym vozidlom sa dostali na Klauzy, odkiaľ pokračovali pozemne. So zablúdenými turistkami sa podarilo nadviazať kontakt v miestach pod Bykárkou. Turistky po krátkom občerstvení pokračovali v sprievode záchranárov na Klauzy, odkiaľ boli prevezené k vlastnému autu na Podlesku,“ opísali akciu na svojej internetovej stránke horskí záchranári.
Viac k témam: HZS Horská záchranná služba, Slovenský rajZdroj: Webnoviny.sk - Záchranári pátrali po stratených turistkách v Slovenskom raji © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow