21. júl 2019. Daniel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Zadržali teroristu, ktorý zabíjal v nočnom klube Reina

SITA  17.1.2017 17.1.2017  

V istanbulskej štvrti Esenyurt zadržali muža, ktorý v nočnom klube Reina zastrelil 39 ľudí.ISTANBUL 17. januára (WebNoviny.sk) - Turecká polícia zadržala muža, ktorý v noci na 1. januára zastrelil v istanbulskom nočnom klube Reina 39 ľudí. "Teroristu" sa podľa agentúr Anadolu a Dogan podarilo zadržať v pondelok v istanbulskej štvrti Esenyurt v rámci policajnej akcie. K útoku v nočnom klube Reina sa prihlásila džihádistická organizácia Islamský štát, podľa ktorej išlo za turecké vojenské operácie na severe Sýrie.

ÚTOK V ISTANBULSKOM KLUBE REINA

Samotný páchateľ z miesta činu ušiel. Na miesto činu prišiel so strelnou zbraňou s dlhou hlavňou. V prvých hodinách nového roka najprv zastrelil policajta a civilistu pred klubom, potom vtrhol dovnútra a bezhlavo strieľal na návštevníkov, ktorých tam bolo približne 600. Klub Reina často navštevovali miestne celebrity vrátane spevákov, hercov a športovcov.
Turecké úrady minulý týždeň uviedli, že páchateľ útoku je zrejme príslušník ujgurskej národnostnej menšiny, ktorá žije prevažne v nepokojnej provincii Sin-ťiang na západe Číny. Okrem Číny Ujguri žijú aj vo viacerých štátoch strednej Ázie a v Turecku.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow