31. marec 2015. Benjamín. Bratislava 9 °C  drop down arrow
  • Bratislava 9°C  
  • Trnava 9°C  
  • Nitra 9°C  
  • Trenčín 9°C  
  • Žilina 8°C  
  • Banská Bystrica 8°C  
  • Prešov 8°C  
Svet financií jasne a pútavo
 

Žalúdky mŕtvych Češiek v Egypte boli rozleptané kyselinou

 3.8.2013 3.8.2013  
 

Odporúčame aj:

Tragédia v Egypte, v hoteli našli dve mŕtve Češky

Tragédia v Egypte sa zamotáva, muž prezradil detaily o smrti

Záhadnú smrť Češiek v Egypte naďalej vyšetrujú BRATISLAVA 3. augusta (WEBNOVINY) - V prípade záhadného úmrtia 36-ročnej ženy a jej osemročnej dcéry v Egypte sa objavili nové skutočnosti.
Podľa informácií Českého rozhlasu v telách oboch žien našli silnú kyselinu, pitva navyše nepreukázala žiadne hnačkové ochorenie.
"Žalúdok majú úplne rozpadnutý a to z dôvodu veľkého množstva jedu, ktorý sa im tam dostal a bol to naozaj veľmi, ale naozaj veľmi silný jed," takto Českému rozhlasu opísal stav tiel riaditeľ hurghadskej nemocnice. Podľa lekárov to musel byť extrémne silný jed, ktorý rozhodne nepochádzal zo stravy.
Vyšetrovatelia však zatiaľ informácie o otrave nepotvrdili. "Momentálne nemáme k dispozícii žiadne oficiálne závery pitvy a čakáme na stanovisko vyšetrovateľov," povedala pre iDNES.cz hovorkyňa českého ministerstva zahraničia Johana Grohová.
Ďalšie informácie o prípade je možné očakávať aj kvôli prebiehajúcemu ramadánu až v pondelok. Práve vtedy by sa mal muž vracať späť do Českej republiky, píše iDNES.cz. "Teraz má jeho pas polícia, ale nič nebráni tomu, aby požiadal o jeho vydanie. Pokiaľ by tak urobil polícia by musela podniknúť ďalšie kroky a zdôvodniť prečo pas nemôže vydať," uviedla Grohová.
Nové skutočnosti v prípade stále viac nahrávajú možnosti, že matku s dcérou niekto úmyselne otrávil. Podozrivý je najmä manžel a otec.
Muž tvrdil, že sa im žalúdočné komplikácie začali prejavovať v pondelok ráno a najhoršie bol na tom práve on. "Chodil som zvracať tak desaťkrát, pätnásťkrát za hodinu. Dcéra s manželkou to nemali také strašné ako ja," priznal pre ČT 24. Všetci sa údajne stravovali len v priestoroch, v ktorých trávili letnú dovolenku.
Ku špekuláciám, že smrť ženskej časti rodiny môže mať kriminálne pozadie, sa v piatok prikláňal aj hotelový lekár Hešam Hamed, pretože telá boli vo veľmi neprirodzených polohách. Žena mala masku na spanie a najmä poloha osemročnej dcéry nasvedčovala, že namiesto otravy jedlom ich smrť spôsobil jed.
Otec a manžel však popísal celú situáciu inak. "Ľahol som si vedľa dcéry a hovorím, aby sa kúsok posunula, že mám málo miesta. Chytím ju za ruku a ona bola úplne ľadová. Nedokážem si vysvetliť, akým spôsobom sa to mohlo stať," uviedol.

Zdroj a foto: SITA

Hodnotenie:
Diskusia k: Žalúdky mŕtvych Češiek v Egypte boli rozleptané kyselinou
K článku zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.
Vyplňte prosím prihlasovacie údaje. Nemáte ešte účet? Pokračujte registráciou.