30. november 2020. Ondrej/Andrej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Záručná banka je v zisku viac ako šesť miliónov eur

SITA SITA SITA  27.11.2016 27.11.2016  

V minulom roku dosiahla banka čistý zisk tri milióny eur pri medziročnom náraste o 60,4 percenta.BRATISLAVA 27. novembra (WebNoviny.sk) - Slovenská záručná a rozvojová banka (SZRB) dosiahla od začiatku januára do konca septembra tohto roka zisk 6,3 milióna eur. Ako ďalej vyplýva zo zverejnených informácií, v medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 6,9 percenta. Prevádzkové výnosy síce klesli a vzrástli prevádzkové náklady, banka však tento rok nezaúčtovala zvýšené opravné položky ako v prvom polroku vlaňajška.
V minulom roku banka dosiahla čistý zisk 3 mil. eur pri medziročnom náraste o 60,4 percenta. Prevádzkové výnosy klesli o 9,7 percenta na 20,9 milióna eur. Prevádzkové náklady predstavovali 10,9 milióna eur, čo bola takmer rovnaká hodnota ako v predchádzajúcom roku. V roku 2014 dosiahla SZRB čistý zisk 1,9 milióna eur pri medziročnom raste o 148,4 percenta.
Slovenskú záručnú a rozvojovú banku založilo Ministerstvo financií SR ako štátny peňažný ústav v roku 1991 a koncom októbra 2002 sa banka zmenila na akciovú spoločnosť. Jediným akcionárom je štát. Banka je zameraná najmä na rozvoj malého a stredného podnikania na Slovensku. Okrem toho podporuje aj mestá a obce alebo vlastníkov bytových domov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow