1. október 2020. Arnold. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Zastavili stíhanie v súvislosti s Matovičovou živnosťou

SITA SITA SITA  24.11.2016 24.11.2016  

Igor Matovič vo februári odovzdal účtovníctvo podniku Mgr. Igor Matovič – regionPress polícii. Bránil sa tak tvrdeniam premiéra, že dokumenty zlikvidoval.BRATISLAVA 24. novembra (WebNoviny.sk) - Polícia zastavila trestné stíhanie v súvislosti so živnosťou Mgr. Igor Matovič – regionPress poslanca NR SR Igora Matoviča (OĽaNO). Ako pre agentúru SITA povedal hovorca prezídia Policajného zboru Martin Wäldl, stíhanie bolo zastavené na konci októbra pre neprípustnosť trestného stíhania, keďže vec je premlčaná.
Odporúčame:

Poslanci dostanú noviny 'ŠAŠOšpeciál', budú o Matovičovi

Polícia obvinila Matoviča za ohováranie Fica

Matovič odovzdal vo februári tohto roku vyšetrovateľovi Národnej kriminálnej agentúry viac ako 50 škatúľ účtovníctva z rokov 1997 až 2008. Vyšetrovanie polícia začala v súvislosti s informáciami predsedu vlády Roberta Fica, podľa ktorých mali doklady skončiť v zbere.
Podľa informácií, ktorými disponoval Fico, Matovič v roku 2008 fiktívne previedol svoj podnik Igor Matovič – regionPress na bieleho koňa, prepral 122 miliónov korún a zlikvidoval účtovníctvo podniku, aby sa vyhol daňovej kontrole. Matovič všetky tieto informácie dôrazne odmietol, predaj podniku vysvetlil tým, že chcel umožniť vymáhanie starých pohľadávok svojmu vtedajšiemu zamestnancovi Pavlovi Vandákovi. Matovič trval na tom, že dane riadne platil a svoj vlastný podnik netuneloval.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow