23. november 2020. Klement. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Železnice pred sviatkami posilnia spoje, pridajú sto vozňov

SITA SITA SITA  12.12.2016 12.12.2016  

Železničná spoločnosť Slovensko vypraví vo štvrtok 22. decembra jeden posilový vlak, v piatok 23. decembra päť posilových vlakov. Ďalších osemnásť posilových vlakov pridá od 1. do 8. januára budúceho roka.
BRATISLAVA 12. decembra (WebNoviny.sk) - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) pred vianočnými sviatkami a v prvých dňoch budúceho roku vypraví 24 posilových vlakov a pridá vyše sto vozňov k vlakom rôznych kategórií. Ako štátny vlakový osobný dopravca v pondelok informoval, vo štvrtok 22. decembra pridá jeden posilový vlak z Bratislavy do Košíc a v piatok 23. decembra päť posilových vlakov.
Pôjde o vlaky EC 243 Roháče z Prahy do Košíc, RR 715 Javorina z Bratislavy do Žiliny, R 15711 Šarišan z Bratislavy cez Prešov do Humenného, R 15713 Chopok z Bratislavy cez Žilinu do Košíc a REX 15915 Poloniny z Košíc cez Trebišov do Humenného. Ďalších osemnásť posilových vlakov pôjde od 1. do 8. januára 2017.

Záujem o vlaky pred sviatkami rastie

"Záujem o cestovanie vlakmi Železničnej spoločnosti Slovensko pred vianočnými sviatkami každoročne narastá. Tento rok vianočné sviatky budú počas víkendu, preto predpokladaný nápor ZSSK očakáva najmä vo štvrtok 22. a v piatok 23. decembra. V oba tieto dni pridá smerom z Bratislavy (odchod 15:47) do Košíc (príchod 20:29) navyše štyri vozne do IC vlaku 513. V piatok 23. 12. posilní o dva vozne IC vlak 511 z Bratislavy (9:47) do Košíc (14:29)," informoval hovorca ZSSK Tomáš Kováč.
Pred sviatkami sa cestujúci presúvajú najmä zo západu Slovenska na stredné a východné Slovensko. Po sviatkoch opačne. "Podľa skúseností z minulých rokov vieme, že pred Vianocami sa počet cestujúcich vo vlakoch až zdvojnásobí,"uviedol hovorca.

ZSSK odporúča zabezpečiť si miestenky

V nedeľu 1. januára 2017 pribudnú dva posilové vlaky štátneho prepravcu z Košíc do Prahy a Bratislavy. Vo štvrtok 5. januára pôjde posilový vlak z Bratislavy do Košíc, v piatok 6. januára z Prahy do Košíc. V nedeľu 8. januára bude vypravených štrnásť posilových vlakov - štyri z Košíc do Bratislavy, po dva zo Žiliny a z Banskej Bystrice do Bratislavy, po jednom z Humenného do Bratislavy a do Košíc, z Košíc do Prahy, z Bratislavy do Žiliny, z Prievidze do Bratislavy a zo Zvolena do Košíc.
"ZSSK odporúča cestujúcim zabezpečiť si miestenky, ktoré sú v diaľkových vlakoch garanciou sedadla. Z denného priemeru 1 445 vlakov predstavujú diaľkové spoje 203 vlakov, vyše 1 200 vlakov sú regionálne spoje (nemajú miestenky). Všetky posilové vlaky sú zapracované v platnom cestovnom poriadku," dodal Kováč.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow