25. október 2020. Aurel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Zeman má z Ivany Trumpovej radosť, telefonovali spolu

SITA SITA SITA  16.11.2016 16.11.2016  

Na margo záujmu Ivany Trumpovej o post veľvyslankyne Miloš Zeman uviedol, že mu to urobilo veľkú radosť.PRAHA 16. novembra (WebNoviny.sk) - Český prezident Miloš Zeman sa v stredu telefonicky skontaktoval s niekdajšou manželkou Donalda Trumpa, potenciálnou veľvyslankyňou USA v ČR Ivanou Trumpovou.
Poďakoval jej za odvahu, ktorú prejavila záujmom stať sa veľvyslankyňou Spojených štátov v Českej republike. Dodal, že sa teší, keď ju zoznámi so svojou manželkou, tiež Ivanou. Informoval o tom internetový server Novinky.cz s odvolaním sa na tlačové vyhlásenie hovorcu hlavy štátu Jiřího Ovčáčka.
Odporúčame:

Českí poslanci chcú obnoviť trest za hanobenie prezidenta

Na margo záujmu Ivany Trumpovej o post veľvyslankyne Miloš Zeman uviedol, že mu to urobilo veľkú radosť. Zároveň poznamenal, že ju rád privíta na Pražskom hrade a v Lánoch. USA nemôžu vyslať do Prahy lepšiu veľvyslankyňu, konštatoval prezident ČR v telefonáte.
Miliardárova prvá manželka víťazovi nedávnych amerických prezidentských volieb sama oznámila, že by rada pôsobila ako veľvyslankyňa USA v rodnej krajine. Rodáčka z niekdajšieho Gottwaldova, súčasného Zlína, ktorá uzrela svetlo sveta ako Zelníčková, bola československou reprezentantkou v lyžovaní, modelkou. Donald Trump bol jej druhým manželom, s ktorým strávila v spoločnom zväzku 15 rokov a má s ním tri deti. Teraz má podľa odborníkov veľké šance stať sa americkou veľvyslankyňou v ČR.
"Navrhnem, aby som sa stala veľvyslankyňou v Českej republike," citoval denník The New York Post 67-ročnú Trumpovú. "Pochádzam odtiaľ, čeština je mojím materinským jazykom a každý ma tam pozná. Som dosť známa aj vo svete, nielen v Amerike. Napísala som tri knihy, ktoré boli preložené do 25 jazykov," vyhlásila Trumpová.
Trumpová je podľa denníka pripravená pomôcť svojmu bývalému manželovi vo funkcii a presadzovať jeho politiku. "Potrebujeme imigrantov, sú fantastickí. Je ale zlé, keď 18-ročné mexické dievča prejde cez hranice, porodí v americkej nemocnici a jej dieťa sa automaticky stane americkým občanom," domnieva sa Trumpová.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow