29. september 2020. Michal, Michaela. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Zeman na pohreb Vlka nepríde, prezident bol terčom kritiky zosnulého arcibiskupa

 21.3.2017 21.3.2017  

PRAHA 20. marca (WebNoviny.sk) - Prezident ČR Miloš Zeman sa nezúčastní na pohrebe bývalého pražského arcibiskupa, niekdajšieho českého prímasa, kardinála Miloslava Vlka, ktorý sa uskutoční v sobotu 25. marca o 11.00 h v pražskom Chráme svätého Víta. Informoval o tom verejnoprávny Český rozhlas.
Zosnulý sa opakovane vyjadril kriticky na adresu Miloša Zemana.

Odporúčame:Zomrel český kardinál Miroslav Vlk, podľahol rakovine

Prezidentov hovorca Jiří Ovčáček v tejto súvislosti potvrdil neúčasť hlavy štátu na pohrebe slovami, že prezident nie je pokrytec a zaslanie smútočného venca vníma ako dostatočné vyjadrenie úcty zosnulému.
Telo zosnulého bude vystavené vo štvrtok a v piatok v v kostole sv. Benedikta na Hradčanoch, informovalo pražské arcibiskupstvo. Sobotňajšiu zádušnú omšu za Miloslava Vlka, ktorý zomrel v sobotu vo veku 84 rokov na následky nádorového ochorenia pľúc, bude slúžiť pražský arcibiskup, český prímas, kardinál Dominik Duka.
Viac k témam: Česká republika, Miloš Zeman, Miroslav VlkZdroj: Webnoviny.sk - Zeman na pohreb Vlka nepríde, prezident bol terčom kritiky zosnulého arcibiskupa © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow