21. október 2020. Uršuľa. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Zeman vyhovel žiadosti pápeža Františka a omilostil dve ženy

SITA SITA SITA  22.11.2016 22.11.2016  

Český prezident sa rozhodol ku koncu roka urobiť akt milosrdenstva a láskavosti.PRAHA 22. novembra (WebNoviny.sk) - Český prezident Miloš Zeman udelil milosť žene, ktorá si odpykáva trest s malým dieťaťom. Odpustil jej zvyšok trestu za spreneveru. Ďalšiu ženu omilostil zo zdravotných dôvodov. Oznámil to v utorok hovorca Pražského hradu Jiří Ovčáček, ktorého citoval spravodajský portál Novinky.cz.
Prezident sa rozhodol vyhovieť žiadosti pápeža Františka, aby ku koncu roka urobil akt milosrdenstva a láskavosti, vysvetlil Ovčáček. Podľa hovorcu prezident udelil milosť žene vykonávajúcej trest odňatia slobody aj s malým dieťaťom, o ktoré sa vzorne stará. Toto dieťa by však po dosiahnutí maximálneho veku, do ktorého ešte môžu byť deti s matkou vo väznici, muselo byť od nej oddelené.
Žena si už podstatnú časť trestu odpykala, dodal hovorca Pražského hradu. Druhá žena dostala milosť pre zlý zdravotný stav. Dlhodobo sa lieči na závažné psychické ochorenie a aj v minulosti jej výkon trestu opakovane prerušovali, informoval Ovčáček.
Táto druhá žena bola odsúdená za podvod, spreneveru a porušovanie povinnosti v konkurznom konaní. Polovicu trestu si už odpykala. Oba návrhy predložil minister spravodlivosti Robert Pelikán a prezident im vyhovel 20. novembra. Zeman v minulosti udelil tri milosti, pripomenul portál Novinky.cz.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow