24. september 2020. Ľuboš, Ľubor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Žena zaplatila tisícky eur za montáž okien, Popradčan peniaze vzal a tovar nedodal

 19.12.2017 19.12.2017  

BRATISLAVA/ PREŠOV 19. decembra (WebNoviny.sk) - Mladý muž sa chcel priživiť na cudzí účet a teraz mu hrozí trest. Polícia stíha 29-ročného Popradčana za prečin podvodu.
Ako agentúru SITA informoval prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik, obvinený muž totiž vo februári uzatvoril s jednou obyvateľkou obce Belá nad Cirochou (okr. Snina) zmluvu o dielo. Zaviazal sa v nej, že do apríla dodá a namontuje osem plastových okien, dvoje dverí a garážovú bránu na novostavbe jej rodinného domu. Celková cena bola 6 400 eur.
Objednávateľka mu vyplatila zálohu 3 400 eur a o pár dní neskôr mu po jeho predošlom telefonickom vyžiadaní poslala na účet 1 800 eur a ďalej aj 920 eur. Muž však objednaný tovar v dohodnutom termíne ani v náhradnom termíne nedodal, ani peniaze nevrátil.

Odporúčame:Dvoch obžalovaných z kauzy vraždy Čongrádyho by mali prepustiť z väzby

Podľa polície už v čase uzatvorenia zmluvy vzhľadom na svoje iné finančné záväzky vedel, že zmluvné podmienky nedodrží. Ženu tak uviedol do omylu a spôsobil jej celkovú škodu 6 120 eur. Obvinený je stíhaný na slobode.
Viac k témam: podvod, políciaZdroj: Webnoviny.sk - Žena zaplatila tisícky eur za montáž okien, Popradčan peniaze vzal a tovar nedodal © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow