25. september 2020. Vladislav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Žiaci základných a stredných škôl dostanú výpisy vysvedčení

SITA  31.1.2017 31.1.2017  

Polročné prázdniny budú mať žiaci základných a stredných škôl v piatok 3. februára.BRATISLAVA 31. januára (WebNoviny.sk) - Žiaci základných a stredných škôl si v utorok 31. januára prevezmú od svojich triednych učiteľov výpis hodnotenia za prvý polrok. Tento výpis môžu dať rodičovi v tlačenej podobe či elektronicky - podľa toho, aký spôsob informovania má škola zaužívaný.
Škola môže hodnotiť žiaka klasifikáciou, slovným hodnotením alebo kombináciou oboch spôsobov. Vysvedčenie za prvý polrok vydávajú školy len na základe žiadosti plnoletého žiaka, zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia. Ako uvádza ministerstvo školstva v Pedagogicko-organizačných pokynoch na školský rok 2016/2017, od stredy 1. februára sa následne začína druhý polrok.
Minister školstva, vedy, výskumu a športu Peter Plavčan odovzdá v utorok polročné hodnotenia žiakom ZŠ na Školskej ulici v Bánovciach nad Bebravou. Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor ministerstva školstva. Žiakov tento týždeň čakajú aj polročné prázdniny. Jeden deň voľna si užijú v piatok 3. februára.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow